6ο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου | 9ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας
28942
page-template-default,page,page-id-28942,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,overlapping_content,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-9.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive
 

Ραδιοφωνικό ρεπορτάζ για το

9ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

  • Ημερομηνία: 12 Απριλίου 2019
  • Ώρα: 09:30 – 13:15
  • Διάρκεια: 45′
  • Μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων: 100
  • Έως 10 μαθητές/τριες ανά σχολείο
  • Τοποθεσία: Πνευματικό Κέντρο Ιεράς Μητροπόλεως Δημητριάδος και Αλμυρού
  • Είδος: Βιωματική δραστηριότητα
  • Σχεδιασμός – Υλοποίηση: Αλέξανδρος Γ. Καπανιάρης, Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου του Περιφερειακού Κέντρου Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (ΠΕ.Κ.Ε.Σ.) Θεσσαλίας

Στόχος:

Ο σχεδιασμός ενός σύντομου ρεπορτάζ

Σύντομη περιγραφή:

Οι μαθητές θα επισκεφτούν την έκθεση του 9ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας που θα υλοποιηθεί στο Βόλο, την ίδια χρονική περίοδο με το Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου. Θα ξεναγηθούν στο χώρο παρατηρώντας τα εκθέματα, θα συνομιλήσουν με τους διοργανωτές του Φεστιβάλ και τους συμμετέχοντες και θα ετοιμάσουν ένα σύντομο ραδιοφωνικό ρεπορτάζ.

Πίνακας Συμμετεχόντων


 ΣχολείοΕκπαιδευτικόςΜαθητέςΟνόματα
09:30 - 10:15ΓΕΛ Ν. ΜαρμαράΓενιτζές Νότης2ΡΕΒΕΝΙΚΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, ΡΑΦΑΗΛ ΚΟΥΚΙΑΛΗ ΙΩΑΝΝΑ
2ο Γυμνάσιο ΑλεξάνδρειαςΜπογδαμπεΐδης Ευθύμιος10Αλτσάνη Σιένα, Αρβανιτόπουλος Κωνσταντίνος, Γιοβανοπούλου Ελένη, Ελευθεριάδου Μαρία - Χρυσοβαλάντου, Καραλιόπουλος Νικόλαος, Κοντοπού Θωμαή, Κούντζας Απόστολος, Μπάνη Μαρία - Άννα, Μωυσίδου Σοφία, Τσώτσης Αλκιβιάδης
1ο ΓΕ.Λ. ΚιλκίςΖαβρακίδου Σοφία9Δημητριάδης Ανδρέας-Ιωσήφ, Κατίδου Αικατερίνη, Εμμανουηλίδου Κυπαρισσένια, Καρέλης Γεώργιος, Δεληγιώργης Πολυδεύκης, Κατσάρας Κωνσταντίνος, Ιωσηφίδης Νικόλαος, Κατσάρος Άγγελος, Θεογιάννης Βασίλειος
10:30 - 11:151ο ΕΠΑΛ Κρύας ΒρύσηςΠαπαμιχαήλ Πηνελόπη10ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΠΙΤΟΥΛΙΑΣ ΑΚΗΣ-ΣΚΑΠΕΡΔΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ-ΤΟΥΤΖΑΡΗ ΒΑΣΩ-ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ-ΛΑΖΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ-ΡΟΦΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ-ΤΑΠΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΑΡΕΤΗ-ΣΥΡΩΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
Γυμνάσιο ΚριεζώνΦαίδων Καραμπατσόλης5ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΒΥΡΓΙΩΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ, ΗΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΜΑΡΙΑ, ΗΛΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΚΑΡΑΒΑ ΝΑΤΑΛΙΑ
Καλλιτεχνικό Γυμνασιο ΠεριστεριουΑναστασιάδης Ιωάννης10ΚΑΡΚΟΥΛΙΑ, ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ, ΚΟΥΜΕΝΤΑΚΟΥ, ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΛΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΜΩΡΑΙΤΗΣ, ΛΥΚΟΥΔΗΣ, ΠΑΝΤΑΖΗ, ΜΠΑΤΙΣΤΑΚΗΣ
11:30 - 12:152ο Γυμνάσιο ΓέρακαΠερτσινίδου Κορίννα8Γιαννίρη Μαρία, Διακάκη Αικατερίνη, Κάκουρα Στέλλα, Καλέα Χριστίνα, Μίγδος Παντελής, Μπεβάρδος Στέλιος, Παζάρας Σταύρος, Παυλίδης Νικόλαος
Γυμνάσιο Μακρυγιάλου ΠιερίαςΖαπουνίδης Ιωάννης10Λαμπριανίδης Λάμπρος, Λίπε Σαμάντα, Μπέγκα Άνγκελο ,Ναβροζίδης Κων/νος
Ντουράκου Φερντινάντ, Παπαδοπούλου Κων/να, Τζάκα Πάολα, Φωτιάδου Βασιλική, Χίντα Ροντρίγκο,Κωνσταντινίδου Αναστασία
2ο Γυμνάσιο ΔράμαςΚαψάλη Γεωργία7Αρναούτη Δήμητρα, Λίσκου Θεοδώρα, Καραμπόζη Εμμανουέλα, Παυλίδου Αλεξάνδρα, Τικταπανίδου Εριέττα, Γιαννάκη, Ζηρνόβαλη
12:30 - 13:154ο Γυμνάσιο ΚομοτηνήςΣάρτη Μ. - Σουβατζόγλου Σ.10Κασάπης Νικόλαος, Κραβαρίτης Αρσένης, Αλμανίδου Τατιάνα, Ζιώγα Χρύσα, Δόλλιαρη Χρύσα, Γιαγιαΐδης Πάρης, Γκουτάκη Νεραντζούλα, Σπέντζου Χριστίνα, Βουρναζίδου Γεωργία, Αποστόλου Δήμητρα
4ο Γυμνάσιο ΚέρκυραςΒαρθής Ευάγγελος10Βουργίδης Κωνσταντίνος, Κάνουλας Νικόλαος, Κόντου Φωτεινή, Λέσσης Άγγελος, Μεταξάς Βασίλειος, Ξενίδης Γεράσιμος, Παπαδοπούλου Ζωή, Ρίγγας Ιωσήφ, Σαγιάς Αναστάσιος, Τριανταφύλλου Ιωάννης
Γυμνάσιο Αρεόπολης ΛακωνίαςΣτελλάκου Μαρία - Νικητοπούλου Ζαχαρούλα5Καλαποθάκη Εβελίνα, Κουράκου Αναστασία, Ηλιοπούλου Καλλιόπη, Σερμάδι Εσμεράλντα, Μπουραζάνη Ελένη
1ο Γυμνάσιο Γυθείου ΛακωνίαςΣτελλάκου Μαρία - Νικητοπούλου Ζαχαρούλα8Γούλα Βάια, Βλαχάκου Νέλλη, Βάρλα Δανάη, Μπουτεράκου Παναγιώτα, Βάρλας Λεωνίδας, Οσμάνι Ανίσσα, Δεμοιράκος Νίκος, Μπουτεράκου Σταυρούλα