Σύντομες θεματικές εκπομπές

Αρχική forums Support forum ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΕΚΠΟΜΠΩΝ Σύντομες θεματικές εκπομπές

This topic contains 5 replies, has 3 voices, and was last updated by  Βασίλης Φαγογένης 5ο ΓΕΛ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 1 day, 1 hour ago.

• Creator
    Topic

Στη βοήθεια (Υποστήριξη/FAQ) στην ερώτηση “Προγραμματισμός εκπομπών / Θέλουμε να ανεβάσουμε εκπομπή μικρής διάρκειας (10 περίπου λεπτά) . Ποια μέρα και ώρα θα ακουστεί” αναφέρεται ότι:

Οι σύντομες θεματικές εκπομπές (λιγότερο από 15 λεπτά) θα μεταδίδονται κάθε εβδομάδα με σειρά παλαιότητας στις συγκεκριμένες θεματικές ώρες, όπως φαίνονται και παρακάτω:

Δευτέρα 18:00-19:00 Περιβάλλον & υγεία
    Τρίτη 18:00-19:00 Μουσική
    Τετάρτη 18:00-19:00 Επιστήμη & τεχνολογία
    Πέμπτη 18:00-19:00 Κινηματογράφος – Θέατρο – Βιβλίο – Πολιτισμός
    Παρασκευή 18:00-19:00 Μαθητικά – Αθλητικά – Τοπικά νέα
    Σάββατο 18:00-19:00 Κοινωνικά – Εκπαιδευτικά θέματα
    Κυριακή 12:00-13:00 Παραμυθούπολη

Όμως, κατά την Προσθήκη Εκπομπής στη δεξιά στήλη με τα χρώματα των ειδών εκπομπών, αναφέρεται:

ΣΘΕ Υγεία: Δευτέρα 16:00-17:00

ΣΘΕ Μουσική: Τρίτη 16:00-17:00

ΣΘΕ Επιστήμη & Τεχνολογία: Τετάρτη 16:00-17:00

ΣΘΕ Πολιτισμός: Πέμπτη 16:00-17:00

ΣΘΕ Νέα: Παρασκευή 16:00-17:00

ΣΘΕ Κοινωνικά-Εκπαιδευτικά: Σάββατο 13:00-14:00

ΣΘΕ Παραμυθούπολη: Κυριακή 11:00-12:00

Ποιό από τα δύο προγράμματα ισχύει τελικά;

Επίσης υπενθυμίστε μου, μέχρι πότε πρέπει να μεταφορτωθεί μια θεματική για να παιχτεί την αντίστοιχη μέρα; (υπήρχε στις παλιές οδηγίες, μου διαφεύγει)

Ευχαριστώ!

• Author
    Replies

katerinatra
    Participant

Καλησπέρα κι απο εμένα. Παρόμοιο ερώτημα με αυτό του Βασίλη έχω απευθύνει αλλά δε νομίζω οτι έχει απαντηθεί. Ενώ ανεβάσαμε  ΣΘΕ για την παραμυθούπολη, τελικά την περασμένη Κυριακή δεν ακούστηκα καμία εκπομπή παρά μόνο τραγούδια.

Επίσης έχω παρατηρήσει κάτι που δεν έχω καταλάβει το ρόλο του:

Αν πατήσει κανείς στο dashboard εκεί που παμε για να ανεβάσουμε νέα εκπομπή, και επιλέξει από το αριστερό κάθετο μενού  “Παραγωγές” Εμφανίζονται όλες οι παραγωγές που έχουν ανέβει , ή προγραμματιστεί από αυτό το προφιλ, προγραμματισμένες ή μη προγραμματισμένες. Εκεί λοιπον δεξιά, υπάρχει η στήλη “Δημιουργήθηκε¨ και φαίνεται μια ημερομηνία, που ομως δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Πιο δίπλα αν πατήσει κανείς στο συμβολο “Προβολή” ανοίγει νέα σελίδα, με τα στοιχεία της εκπομπής, αλλά εκεί, στο upload date αναφέρεται μια άλλη πολύ μελλοντική ημερομηνία.

Συμβαίνει αυτό και σε άλλους;

Υπάρχει τελικά κάποιος τρόπος να μάθουμε πότε είναι προγραμματισμένο να ακουστεί η εκπομπή μας, ή αν ακούστηκε;

@katerinatra,

εμένα στο “Δημιουργήθηκε”, όσον αφορά τις περσινές εκπομπές, εμφανίζει φετινή ημερομηνία!! κάτι που δεν ανταποκρίνεται στα πραγματικά δεδομένα.

Για τις εκπομπές που ανεβάσαμε φέτος (1 είναι βασικά) εμφανίζονται κανονικά οι σωστες ημερομηνιες στο Δημιουργήθηκε.

Το “Upload Date” που λες πάντως, εμφανίζεται η σωστή ημερομηνία τόσο για τις περσινές όσο και για τη φετινή εκπομπή…

Μπορείς να μου επιβεβαιώσεις κάποια πραγματα και εσυ;

΄1) Όταν κάνεις αναζήτηση του σχολείου σου από την κεντρική σελίδα, και επιλέξεις το σχολείο σου απο τα αποτελέσματα αναζήτησης, εμφανίζονται ΟΛΕΣ οι εκπομπές; Εμένα όχι. μόνο οι φετινές και 1-2 περσινές βασικά οι συμμετοχές μας στο διαγωνισμό…

2) αν κάνεις αναζήτηση του σχολείου σου απο την κεντρική σελίδα, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ logged in, εμφανίζει  στα αποτελέσματα και την εικόνα-λογοτυπο του σχολείου σου (αν εχετε εικόνα φυσικα); Εμένα όχι. Αν όμως κάνω αναζήτηση και είμαι Logged in τότε την εμφανίζει….

Καλησπέρα σας,

Οι ώρες μετάδοσης των θεματικών εκπομπών είναι αυτές που βλέπετε στο http://europeanschoolradio.eu/app/dashboard. Οι εκπομπές της Παραμυθούπολης είναι σωστά προγραμματισμένες να μεταδίδονται κάθε Κυριακή στις 11 το πρωί. Παρακαλούμε ειδοποιήστε μας αν δεν ακουστούν την Κυριακή που μας έρχεται.

Για τη δεύτερη ερώτησή σας θα μπορούσατε να μας στείλετε κάποια screenshots εδώ για να δούμε τι εννοείτε;

Καλή ραδιοφωνική συνέχεια

Καλησπέρα Βασίλη,

Διαβάζω στο FAQ:

Οι σύντομες θεματικές εκπομπές (ΣΘΕ), έχουν διάρκεια μικρότερη από 15 λεπτά και θα μεταδίδονται κάθε εβδομάδα με σειρά παλαιότητας στις συγκεκριμένες θεματικές ώρες, όπως φαίνονται και παρακάτω:

• Δευτέρα 16:00-17:00 Περιβάλλον & υγεία
    • Τρίτη 16:00-17:00 Μουσική
    • Τετάρτη 16:00-17:00 Επιστήμη & τεχνολογία
    • Πέμπτη 16:00-17:00 Κινηματογράφος – Θέατρο – Βιβλίο – Πολιτισμός
    • Παρασκευή 16:00-17:00 Μαθητικά – Αθλητικά – Τοπικά νέα
    • Σάββατο 13:00-14:00 Κοινωνικά – Εκπαιδευτικά θέματα
    • Κυριακή 11:00-12:00 Παραμυθούπολη

Οι σύντομες θεματικές εκπομπές (ΣΘΕ) θα ακούγονται συνεχώς στο ραδιοφωνικό πρόγραμμα μέχρι να αντικατασταθούν με νεότερες.

Οπότε οι ώρες συμφωνούν.

Επίσης σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα μπορεις να το δεις σε παρακαλώ;

katerinatra
      Participant

<p><br data-mce-bogus=”1″></p>

You must be logged in to reply to this topic.